Bu tüzük İçişleri Bakanlığı Valilik Makamı İl Dernekler Müdürlüğü onayından sonra yürürlülük kazanmıştır.

 KORUMA-GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ

DERNEĞİN ADI:
Madde: 1- “KORUMA-GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİdir.
a)-Derneğin merkezi Ordu’da dır, Şubesi yoktur.
b)- Kulübün Renkleri:  Lacivert ve sarı renklerdir.
c) -Aşağıdaki Maddelerde: ‘KORUMA-GÜVENLİK Eğitim Merkezi Spor Kulübü Derneği’ ilgili tüzük hükümleri gereğince Özel Güvenlik ve kolluk görevlileri ile ilgili Çalışmalarda‘ KORUMA-GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ’ KISA adı kullanarak faaliyetlerinde bulunacaktır.
 
d)- il ve Ülke genelinde Spor yapabilecek her kesim ile birlikte halen çalışan ve sertifika almış özel güvenlik kursuna kaydını yaptırmış özel güvenlik, WİP koruma ve diğer koruma personelleri ile ayrıca zabıta, polis, asker gibi kolluk kuvvetlerine Spor eğitimleri ve mesleki Gelişimine yardımcı olmak kaydıyla faaliyette bulunacaktır.
e)- KORUMA -GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ , Güvenlik, koruma, doğa, kültür, çevre ve toplumun her kesiminden kişi,kurum,kuruluş ve meslek guruplarının yararına spor ve eğitim faaliyetlerinde ‘KORUMA -GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ Spor Kulübü’ unvanı kullanacaktır

DERNEĞİN AMACI VE BU AMACI :
Madde 2--Derneğin Amacı: Özel Güvenlik ve diğer kolluk birimlerinin mesleki dayanışması sağlamak ve
              5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair yasa’ya göre gerekli eğitimi alarak yakın Korumaların ve Özel Güvenlik personellerinin daha ileri seviyede VİP Eğitimlerinin sağlanması adına ders programı hazırlamak ve çeşitli branşlardaki eğitmen, antrenörler ile eğitim vermek ve iş kolunun tercih alanlarının genişletilmesine katkı sağlamak.
İlimizde ve ülkemizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında başta Valilik makamı, büyükşehir belediyesi ve belediyelerde görev yapan kolluk birimlerine katkıda bulunmak.
Ayrıca; ‘KORUMA -GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ Özel Güvenlik ve diğer koruma (cte, asker, polis, zabıta) mensuplarının mesleki gelişimine katkı sağlamak amacı ile 5253,Sayılı dernekler kanunu ile ilgili mevzuata uymak kayıt ve şartıyla faaliyette bulunur.

             Dernek amatör bir kuruluş olup, siyasi konularla uğraşmaz, çalışma ile toplantılarında hiçbir şekilde amaç dışı konular ile kişisel çıkarlar görüşülemez, tartışılamaz ve uygulanamaz. Özel güvenlik lokallerinde ve Spor eğitim merkezi ve tesisleri ile spor çalışmalarına, ayrılan yerlerde içki içilemez ve şans oyunları oynanamaz.
DERNEK; 2. maddede belirtilen amacını gerçekleştirebilmek için (izin almayı gerektirenler için ilgili makamlardan izin almış olarak ) faaliyetlerini yapar.

                                                                

                                    


 

 
 
Yönetim Kurulu
Üyelik Koşulları
Özel Güvenlik Kanun ve Yönetmeliği
Sınav Soru Ve Cevapları
Fotoğraf Galerisi
Savunma Sporları Eğitimi
Üye Ol

 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2007 - 2013 | Designed by Yön Ajans