Krav Maga& NEDİR ?
Yakın Dövüş Savunma Sitemi...
 
 

Türkiye Krav Maga& Kapap Federasyonu.

Engin Deniz Karadağ başkanlığında Türkiye Krav Maga & Kapap...
 
Krav Maga Nedir?
 
Krav Maga’nın ortaya çıkış tarihi yaklaşık olarak 40 yıl öncesine dayanmaktadır. Kısa bir sürede en modern savunma tekniklerinden biri haline geldi. Kısa adı; IDF (Israel Defense Forces) olan İsrail Savunma Birlikleri tarafından yaratılmış bir savunma sistemidir. Çeşitli tipteki insanlara, çeşitli savunma teknikleri ve becerileri en kısa sürede öğretme ihtiyacından dolayı geliştirilmiştir. Krav Maga, Imi Lichenfield tarafından Ordu eğitimleriyle bütünleştirildi. I. Lichenfield, IDF’nin Wingate Enstitüsü’nün fiziksel eğitim merkezinde şef eğitmendi ve halen Krav Maga Federasyonu başkanı durumundadır. Zaman ilerledikçe sistem sadece IDF tarafından değil, İsrail güvenlik güçlerinden olan gizli servis Mossad ve polisler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistem birçok bilgisayar testlerinden geçirilmiş, tekrar tekrar ele alınmış ve gelişime açık bir temel üzerine oturtulmuştur. Krav Maga, hazırlıklı olma, fiziksel kondisyon ve özgüven gibi önemli prensipler üzerinde yoğunlaşır. Ayrıca Krav Maga, topluma açık okullarda da ders olarak öğretilmeye devam etmektedir.
 
Kapap nedir ?
 
Kapap; Boks, Judo, Ju Jitsu, bıçaklı ve silahlı mücadele gibi stillerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bir dövüş  disiplinidir. Amaçlanan, silahlara karşı boş elle veya aynı silahları kullanarak cevap verebilmektir. Kapap, mücadele gerektiren bütün alanlara uygundur, savaşçının olası her türlü dövüşün üstesinden gelmesini sağlar ve onu hemen her duruma karşı hazırlar.Kapap rekabetçi bir spor değildir, bir spor veyahut bir savunma sanatı da değildir. Kapap tam anlamıyla kendini korumaktır.Kapap savaşçısı hızlı, isabetli ve ölümcül bir dövüş makinesidir. 
 
Kapap değişik seviyelerdeki öğrencilere uygun hale getirilmiştir: çocuklar, gençler, yetişkinler, polis kuvvetleri, askeri kuvvet, güvenlik görevlileri ve yakın korumalar.
 
 
 
Kapap'ın halka açık bir şekilde öğretilmeye başlanması 1999 yılına dayanır. 
 
Bu Karate, Judo gibi dünya çapında çoğunlukla spor amacıyla öğretilen dövüş stillerin gelişinden epey sonra olmuştur. Bu dövüş sanatları dövüş etkisini kaybedip yumuşamıştır ; spor müsabakalarına uyabilmek için. Kapap tam da bu zamanda güvenlik durumlarına ve sokak suçlarına karşı etkili bir disipline ihtiyaç duyulduğunda gün yüzüne çıkmıştır. 
 
 
 
        KORUMA-GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ

    Derslerimiz sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir.

     İletişim : Gsm : 0530 767 97 05    -  email-anginayhan@gmail.com           

    email-kravmagaayhan@hotmail.com   -    www.koruyanadam.com  

        Adres : Bahçelievler  Mahallesi , Denizciler Cad.No:22/ A.Altınordu /ORDU

 
 
Okunma : 856
Tarih       : 31 Mart 2015
RSS Kaynağı
 

Kayit Yok

E-Posta:  
Onay Kodu:  

Onay Kodu Doğrula:  
  * İp adresiniz alınmaktadır.
* Yaptığınız yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
* Uygunsuz görülen yorumlar yayınlanmayacaktır.

 

 
 
Yönetim Kurulu
Üyelik Koşulları
Özel Güvenlik Kanun ve Yönetmeliği
Sınav Soru Ve Cevapları
Fotoğraf Galerisi
Savunma Sporları Eğitimi
Üye Ol

 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2007 - 2013 | Designed by Yön Ajans